Vodorovné


Kategorie: Rezence knihy

Tajemství čínského léčitelství

Tajemství čínského léčitelstvíTato novátorská a inspirující kniha kombinuje moudrost tradiční čínské medicíny s jednoduchými, bezpečnými a efektivními přírodními terapiemi, které mohou být použity k sebeléčení.

 

 

 

 

Autor:                     Jennifer Harper
Nakladatelství:      Moba
Rok vydání v ČR:    2016
Počet stran:           299
 

Anotace:
Na rozdíl od západní medicíny preferuje tradiční čínská medicína při léčení člověka celostní pojetí. Autorka představuje tuto metodu a pomáhá čtenáři se naučit porozumět vlastnímu tělu, aby rychleji a lépe rozpoznal symptomy nemoci. Učí přitom ovládání teorie pěti prvků a rovněž umění mírného a přirozeného uzdravování. Přitom sahá jak ke  starým metodám - aromaterapii, masáži reflexních zon a akupunktuře, tak k meditacím a zásadám správné výživy, aby tělo, duše a duch vytvořily harmonický celek, který nakonec nebude potřebovat lékaře.

Recenze: Kniha se snaží vysvětlit principy čínské medicíny, kdy je cílem pomoci tělu pomocí meditace, akupresury, reflexologie nebo třeba tělesných cvičení. Dále se kniha zabývá pěti prvky - země, oheň, voda, dřevo a kov. Pomocí dotazníku se přiřadíte k jednomu z prvků a dozvíte se, na které orgány si především dávat pozor, i krátký návod jak si od problémů ulevit sama.  V knížce se můžeme dočíst i informace o výživě, jaké potraviny obsahují nejvíce vápníku a horčíku. V  závěru můžeme najít podrobné recepty na žaludek, slezinu, plíce, tenké střevo, močový měchýř, ledviny, játra, žlučník, plíce a tlusté střevo.

Autor: icon Aluška
Vydáno: 9.6.2016 19:00
Přečteno: 586x
Hodnocení: nehodnoceno
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Uč se z cizích chyb, neboť život není dost dlouhý, aby je člověk spáchal všechny sám. Neznámý autor


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web