Vodorovné


Kategorie: Rezence knihy

Kniha - Smutný žhář

Kniha - Smutný žhářSmutný žhář, kniha, jež vydalo nakladatelství Moba, obsahuje 4 krátké detektivní příběhy od českého spisovatele Tomáše Přibyla.

 

 

 

 

 

 

Smutný žhář, kniha, jež vydalo nakladatelství Moba, obsahuje 4 krátké detektivní příběhy od českého spisovatele Tomáše Přibyla.

Nejdříve jsem se podivila, co si od této knihy mám slibovat. Česká detektivka, navíc čtyři příběhy v jedné knize… no, abych pravdu řekla, z knihy jsem moc nadšená nebyla, neboť mě odradily detektivní filmy točené v Česku.

Knihu jsem obdržela 3. listopadu, a jelikož jsem o tři dny později odjížděla na týden do Anglie, kniha spolu s dalšími třemi putovaly se mnou. Bohužel, nedotčená cestovala tam, nedotčená cestovala i zpět. Až jednoho večera jsem sáhla po této detektivce a začala číst. Začátek jsem opět vnímala jako českou „slátaninu“ na způsob Kriminálky anděl. No, musím říci, že této knize jsem opravdu hodně křivdila.

Příběhy mají krátké kapitoly, takže se Vám nemůže stát, že si vezmete knihu např. do autobusu, rozečtete kapitolu a nestihnete ji dočíst. Toto bych uvedla jako veliké plus, díky čemu jsem si ji oblíbila.

Ze začátku Vás uvítá první příběh s názvem: „Únos hejtmanova synovce“. První kapitola začínala velice, ale velice napínavě, a tak jsem plná očekávání pokračovala. Po zhruba čtvrté kapitole mě nadšení opouštělo. Brzy jsem se ovšem ke knize vrátila a příběh dočetla. Ani nevím, jak na mě zapůsobil. Ovšem, můj první dojem byl vyvrácen a opět jsem si potvrdila, že kniha je mnohem lepší než kdejaký seriál či film.

Do druhého příběhu jsem vstupovala s velkou nadějí a netrpělivostí. Ani jsem nezačala a už jsem končila příběh s názvem „Vražda rybáře bez domova“. Tento příběh se opravdu krásně četl. Byl dojemný, ale i vtipný. Abych pravdu řekla, líbil se mi nejvíce ze všech čtyř příběhů. Dokonce mi bylo líto, že příběh tak rychle končí. Když jsem dočítala posledních pár slov, již jsem si tuto knihu nepředstavovala jako knihu plnou českých zpackaných detektivek, nýbrž knihu, která naplnila mé očekávání a pomohla mi změnit názor. Do zbylých dvou příběhů jsem se tedy pouštěla s radostí. Hltala jsem je a brzy jsem knihu měla celou přečtenou. 

Abych to tedy nějak shrnula. Kniha na mě zapůsobila, přesvědčila mě, že ne všechny české detektivky jsou špatné. Všechny čtyři příběhy byly pěkně napsané, pěkně se četli. Co bych asi vytkla jako jedinou chybu, tak předposlední příběh s názvem: „Hrdličky“, který se mi zdál lehce přitažený za vlasy. Mým nejoblíbenějším se jednoznačně stal druhý příběh, který jsem již popisovala výše. Nevím, co více bych k tomu dodala, snad jen, že se určitě těším na knihu s dalšími krátkými detektivními případy. Také moc děkuji nakladatelství Moba, že mi tuto knihu poslali.

Autor: icon Aluška
Vydáno: 3.12.2015 15:52
Přečteno: 707x
Hodnocení: nehodnoceno
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Zrcadlo je můj největší přítel, protože když pláču, nesměje se mi. Charlie Chaplin


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box duben 2018
- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web