Vodorovné


Kategorie: Rezence knihy

Smrt v sutinách

Smrt v sutináchBrilantní anglická detektivka s důvěryhodnými postavami zsazenými do skutečného světa.

 

 

 

 

Autor:                     Ann Granger
Nakladatelství:       Moba
Rok vydání v ČR:    2018
Počet stran:           304
 

Anotace: Poté, co je v sutinách vyhořelého starobylého cotswoldského statku nalezena mrtvola, začíná vyšetřování, které vede inspektorka Jess Campbellová. Key House byl celé roky opuštěný, nicméně mezi lidmi se povídá, že jeho majitel Gervase Crown se tam ještě před požárem vrátil. Je to právě on, kdo má na svědomí požár a vraždu, nebo je naopak zamýšlenou obětí celé tragédie?Jess společně s komisařem Ianem Carterem musí proniknout hluboko do historie Key House a postupně zjišťují, že Gervase Crown oživil staré vzpomínky, z nichž ne všechny byly hezké. Později někdo ohrozí jeho život a Jess s Ianem musí jednat velice rychle, aby zabránili další vraždě…

Recenze: Příběh začíná požárem v domě Key Hause, který byl hodně dlouho opuštěný, protože jeho majitel Gervase Crown v něm nechtěl bydlet, a rozprodal veškeré vybavení a odstěhoval se do Portugalska. Tento dům podle místního občana Roggera Trentona přitahoval vandaly a jiné nekalé živly.Když se však v sutinách domu nalezne mrtvola muže, který byl napaden a udušen kouřem. Požár měl jen zamaskovat hrůznou událost. Vyšetřování se opět ujímá inspektorka Jess Campbellová a Ian Carter. Když se do Čech vrátí majitel Gervase, všichni vesničané mu dávají najevo, jak ho nenávidí. Když se však policie vydá do minulosti Key Hause i Gervase, odhalí nečekané podrobnosti, které však vedou k usvědčení vraha.

Na další díl detektivky s inspektorkou Campbellovou jsem se opravdu těšila a rozhodně moje očekávání nezklamal. Kniha je velice čtivá a poutavá. Postupně se odkrývají možní vrahové s různými motivy, že se nedá do poslední chvíle určit, kdo je opravdu vrahem, což dodává knize na dramatičnosti. Já jsem knihu přečetla za jedno odpoledne, protože mě její děj opravdu vtáhl a zkrátka jsme musela vědět, jak to bude dál. Knihu mohu rozhodně doporučit.

 

Děkuji nakladatelství MOBA za zaslání recenzního výtisku.

Autor: icon Aluška
Vydáno: 15.2.2018 17:11
Přečteno: 144x
Hodnocení: nehodnoceno
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Zrcadlo je můj největší přítel, protože když pláču, nesměje se mi. Charlie Chaplin


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web