Vodorovné


Kategorie: Rezence knihy

Případ Ewy Morenové

Případ Ewy MorenovéJak málo stačí, aby se vysněná dovolená změnila v případ...

 

 

 

 

 

Autor:                     Håkan Nesser
Nakladatelství:       Moba
Rok vydání v ČR:    2017
Počet stran:           304
 

Anotace: Okolí je šokované, poté co byl učitel Arnold Maager usvědčen z vraždy své žákyně. Podle všeho to vypadá, že dívka byla těhotná a otcem dítěte měl být právě Maager. O osmnáct let později se Maagerova dcera Mikaela na oslavě svých narozenin konečně dozví hroznou pravdu o vlastním otci. Zoufale hledá odpovědi, a tak se vydává do psychiatrického ústavu v v Lejnici, kde byl Maager do soudního procesu uvězněný. Brzy nato však nevysvětlitelně zmizí. Inspektorka Ewa Morenová z maardamské policie je konečně s přítelem na dovolené, ale když Mikaela zmizí, je do jejího případu brzo vtažena. Než se však stačí ve věci zorientovat, zmizí také samotný Maager...

Recenze: Inspektorka Ewa Morenová se těší na dovolenou, kterou má strávit se svým  přítelem Mikaelem Bauem u moře. Těsně před odjezdem jí však její nadřízený Reinhart požádá, aby zajela na policejní stanici v Lejnici, kde si ji vyžádal zločinec Lampe – Leermann., který má pro policii důležité informace, které je ochoten svěřit pouze Morenové. Ewa se zdráhá, ale nakonec s návštěvou vězně souhlasí.

Cestu do Lejnice Ewa stráví ve vlaku, kde zahlédne uplakanou mladou dívku Mikaelu Lijphartovou. Ewa se snaží dívku utěšit a vyslechne si její příběh o tom, jak v 18 letech zjistila, kdo je její pravý otec - Arnold Maager, a že je zavřený v psychiatrické léčebně v Lejnici za vraždu své studentky Winnie Maasové, se kterou měl poměr a která byla v době vraždy těhotná. Mikaela chce od svého otce zjistit, co se doopravdy tu osudnou noc stalo. Během pár dnů v Lejnici se však po Mikaele slehne zem a Ewa cítí potřebu vyjasnit její zmizení.

Protože dovolená s přítelem však není vůbec podle představ a tak se Ewa raději věnuje řešení případu zmizení Ewy a vraždou, která se stala před 16 lety.Nápomocni s případem jí jsou kolegové Kohler a Baasteuwel. Ewa při řešení musí čelit dalším problémům týkajících se policistů v Lejnici, tak v Maardamu, odkud pochází.

Příběh knihy je velmi čtivý, s dávnou napětí, ale také humoru. Když už se zdá, že se blížíte rozuzlení příběhu, přibyde mrtvola a nové informace a hledáte vraha znovu. Až do poslední chvíle jsem netušila, kdo tím vrahem doopravdy je. Tato kniha je již 8. v pořadí ze série Inspektör Van Veeteren, a protože mě kniha zaujala, tak si určitě ráda přečtu i předchozí díly.

 

Za recenzní e-knihu děkuji Nakladatelství MOBA.

Autor: icon Aluška
Vydáno: 18.10.2017 11:59
Přečteno: 316x
Hodnocení: nehodnoceno
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Zrcadlo je můj největší přítel, protože když pláču, nesměje se mi. Charlie Chaplin


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web