Vodorovné


Kategorie: Rezence knihy

Papírová labuť

Papírová labuťBuď si vybereš lásku, nebo nenávist, protože tam, kde jedna žije, druhá umírá.

 

 

 

 

Autor:                     Leylah Attar
Nakladatelství:      Moba
Rok vydání v ČR:    2017
Počet stran:           400
 

Anotace: Vytvoření návyku prý trvá 21 dní. Je to lež. 21 jedna dní se držela. Ale ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, avšak dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy.
 

Recenze: Hlavní hrdinka Skye Sedgewicková je krásná blondýnka z bohaté rodiny, které si žije svůj dokonalý život na výsluní americké společnosti. To se však jednoho večera změní, kdy je přepadena a unese na loď. Skye netuší, co po ní únosce chce a ani tím, jestli vůbec přežije. Při nejtěžších chvílích na lodi vzpomíná na svůj domov Casa Paloma v Mexiku, vzpomíná na svého nejlepšího kamaráda Estabana, který jí vždy ochraňoval a skládal pro ni papírová zvířátka, ale také na chůvu MaMaLu, Estebanovu maku, která však byla matkou i pro Skye v době, kdy přišla o svou maminku. Vzpomíná také na nečekaný odjezd v den jejich devátých narozenin z casa Paloma a opuštění milovaných lidí.

Kniha je rozdělená do několika částí, kdy každá část je vyprávěna v Ich formě. Liché kapitoly vypráví Skye, sudé Damian, její únosce. Jednotlivé příběhy se odehrávají částečně v minulosti, což je klíčový moment pro pochopení celé zápletky.

Prožijeme také životní příběh Damiana, který jako malý chlapec přišel o svou matku MaMaLu, kdy ho touha po pomstě dovede do mexického podsvětí zločineckých kartelů, kde vládne násilí, drogy a konkurenční boj. A právě v těchto místech se zrodí Damian se srdcem plným nenávisti a touze pomstít smrt matky.

Román je poutavý, překvapivý, tajemný a velmi emotivní příběh, ve kterém si užijete trochu krutosti a násilí, napětí, ale také vášnivý a spalující románek. Kniha opravdu stojí za přečtení, protože i přes pochmurné první kapitoly, kdy se pomaličku prokousáváte osudem a důvody chování postav se dočkáte nečekaného konce.

 

 

Za recenzní e-knihu děkuji Nakladatelství MOBA.

Autor: icon Aluška
Vydáno: 3.10.2017 13:16
Přečteno: 327x
Hodnocení: nehodnoceno
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe. John Lennon


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web