Vodorovné


Kategorie: Rezence knihy

Fiorella a dům ztracených duší

Fiorella a dům ztracených dušíUličky starodávné Prahy, doba alchymistů a tajemství domu U Bezhlavého kohouta. To vše slibuje tento detektivní příběh.

 
 
 
 
 
 
Autor:                     Vlastimil Vondruška
Nakladatelství:      Moba
Rok vydání v ČR:    2016
Počet stran:           352
 

Anotace: O domě U Bezhlavého kohouta v Templové uličce se říká, že je prokletý. Kdysi v něm zemřela celá rodina na mor, později v něm jistý pekař zabil svou manželku. Dům zůstal dlouho prázdný, ale pak ho koupil Hanuš, vzdálený příbuzný sklepnice Lucie. Jakmile se do něj nastěhuje, začnou se dít nevysvětlitelné věci - objevují se v něm duše těch, co zemřeli bez posledního pomazání a nedošli spasení. Bratrstvo křišťálu se tak zaplete do vyšetřování případu, v němž se potkává svět živých se světem mrtvých.
 

Recenze: Příběh Fiorella a dům ztracených duší je čtvrtým dílem v sérii případů alchymistovy dcery Fiorelly. Ačkoli jsem předchozí díly nečetla, autor skvěle nastínil vznik Bratrstva Kříštálu, jednotlivé členy - Martina, Lucii, Lukáše a Fiorellu, i vyřešené případy. Výhodou také je, že v každém díle Bratrstvo řeší jiný případ. 

Děj knihy je situován do Prahy v době císaře Rudolfa. Dům u Bezhlavého kohouta má dlouhou a ne moc veselou historii, po zmizení posledního majitele byl hodně dlouho opuštěný, až do odby, než se do něj nastěhoval kolínský kupec Hanuš se svou dcerou Apolenkou. Té se po nocích začali zjevovat duchové a tak požádala svou sestřenici Lucii zda by jí pomohla. Když jde Lucii a Apolence o život, uvědomí si Bratrstvo křišťálu, že mají co do činění s lidmi z masa a kostí, ne z duchy a vrhnou se do řešení případu po hlavě.

Příběh je napínavý a velmi čtivý, takže vás hned ze začátku chytne zvědavost a chcete knihu co nejdříve dočíst. Přestože je to kniha pro děti a mládež, tak se mi moc líbila.

Autor: icon Aluška
Vydáno: 23.1.2017 12:16
Přečteno: 592x
Hodnocení: nehodnoceno
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla tvých snů. Neznámý autor


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web