Vodorovné


Kategorie: Rezence knihy

Bláto a mršiny

Bláto a mršinyDetektivní příběh ze sychravého anglického venkova...

 

 

 

 

 

Autor:                     Grander Ann
Nakladatelství:      Moba
Rok vydání v ČR:    2017
Počet stran:           304
 

Anotace: Lucas Burton nesnáší venkov. Nevidí v něm nic víc než bláto, hnůj a mršiny. A to ještě ani neví, jak moc se blíží pravdě. Když dorazí na jednu opuštěnou farmu s nadějí, že uzavře obchod, zakopne o tělo neznámé dívky. Tím ale vše teprve začíná. Penny Gowerová ve zdejších stájích totiž zahlédla stříbrný mercedes, jak odjíždí z místa činu. Od té chvíle jako by se všechno obracelo proti Lucasovi… Vyšetřování se ujímá Jess Cambellová s novým komisařem Ianem Carterem za zády. A zanedlouho naleznou další tělo…
 

Recenze: Zcela nevinná obchodní schůzka na opuštěné farmě Cricket Farm se pro Lucase Burtona změní v noční můru, když tam najde tělo mladé dívky. Okamžitě nasedne do stříbrného mercedesu a úprkem odjíždí z farmy, aby ho tu nikdo nezahlédl. Bohužel ho zrovna zahlédne Penny Gowerová, když se vrací s opraveným přívěsem do stájí BerryHill, které vlastní. S pomocí svého  kamaráda a účetního Andrewa kontaktují majitele farmy Ellieho. Ten ohlásí nález mrtvé dívky na policii a vyšetřování se ujímá Jess Campbellová. Cricket Farm je děsivé místo, kde před mnoha lety došlo k mnohonásobné vraždě, což jen podtrhuje atmosféru příběhu. Při vyšetřování totožnosti dívky,majitele stříbrného mercedesu a vraha se do smrtelného nebezpečí dostává jak inspektorka Jess, tak majitelka stájí Penny.

Kniha zpočátku sleduje dvě dějové linie - Lucase Burtona a dění na farmě a ve stájích. Linie se postupně propojují. Příběh je propojením záhadné minulosti a dramatičnosti při honu na vraha. Pomalé získávání indicií pro určení vraha mě doslova pohltilo.

Za recenzní výtisk děkuji Nakladatelství MOBA.

Autor: icon Aluška
Vydáno: 15.4.2017 9:37
Přečteno: 448x
Hodnocení: nehodnoceno
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Nepotřebuji přítele, který kýve na všechno, co řeknu. Můj stín kýve přesněji. Plútarchos


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web