Vodorovné


Kategorie: Povídky,Úvahy

To se stát nemělo

To se stát neměloSlohová práce na téma To se stát nemělo.I když místy ujíždím k popisu děje,namísto zadaného vyprávění.Povídka se odehrává mezi sehranou partičkou a následným morálním propadem osobností používáním drog.

   

Crr,crrr.. školní zvonek oznamuje konec dnešního vyučování. Radostně proběhnu šatnou a čekám na nádvoří na svojí partičku kamarádů.Během chvilky jsme se tu sešli všichni a vyrazili do skateparku, ležícího v nedalekém a poměrně malém parčíku.Scházíme se tu denně,většinou hned po škole.Jádro celé party tvoří 6 lidí- já Lukáš,Jirka,Tomáš,Luděk,Aneta a Petra,občas mezi nás zavítá nějaká nová tvář,a jiná třeba odejde.Skatepark je naším územím,zde platí naše pravidla."Hej! To je nuda,pojďte na smrk" Cestou jsme koupili láhev vína a vydali se směrem k smrku.Smrk jsme nazývali opuštěnou zahradu s dvoupatrovým domem a rozlehnou zahradou s ovocnými stromy a mohutným smrkem u kamenného plotu,který měřil min dva metry.Na jedné straně byl však rozbouraný a umožňoval nám tak snadný vstup.Když jsme tuto zahradu objevili,byl to docela pěkný dům,od té doby co sem chodíme ..no řekněme.. změnil vzhled.Křup!A následné bum. Podařilo se mi vytáhnout další prkno ze střechy a s ránou hodit na zem.Bum,křup,křup,bum.. ozýval se ze zahrady hluk,až se divím,že na nás nikdo nepřišel.V podobném tempu utíkali i další dny.

 

   Jednoho dne však do skateparku zavítal nový kluk Patrik,svým vzhledem by se hodil k místní smetánce,ale brzy s námi začal podnikat akce a stal se členem party. Po nějaké době jsme si u něj všimli plastikových sáčků s nějakou směsí uvnitř.Všiml si,že ho parta se zájmem pozoruje,mezitím co balí směs do úhledné papírové trubičky.Nabídl nám všem.Nejprve jsme se zdráhali,ale poté,co se odvážil Tomáš,jsme ani my nechtěli zůstat pozadu..Kuck,Kuck..štiplavý dým mě pálil v krku.Po pár potáhnutí jsem si už na ostrý dým zvykl.Náhle kolem mě svět vířil barvami,měl jsem báječnou náladu a vše se zdálo být krásné.Každý den Patrik přicházel s novým a plným pytlíčkem a my jsme se ani nestarali ,odkud a kolik toho bere.Pokaždé,když se Patrik opozdil s novou dávkou,byl jsem roztržitý,nervózní,agresivní. Ty krásné pocity štěstí přetrvávaly."Naval to sem!" zařval jsem na něj,když se opět opozdil.

 

   Už mi nestačila pouze jedna dávka denně a ještě více mě štvala závislost na Patrikovi,on měl klíč k lepšímu světu.Rozhodl jsem se vzít tento klíč pod svojí kontrolu.Našel jsem telefonní číslo na dealera.Crr,cr...zdlouhavé vyzvánění mobilu mě znervózňovalo."Prosím?"ozvalo se."Potřebuju dávku!" odpověděl jsem zbrkle.Ještě ten den jsem se s dealerem sešel a domluvili jsme si pravidla prodeje.Podával mi 2 gramy a já jemu 200 korun.Hnedka za rohem jsem si je slastně vychutnal.Scházeli jsem se stále,celá parta,ale nyní pouze za jediným účelem,dát si jointa.Velmi brzy jsem neměl žádné peníze na další dávku a tak doma bral, co se dalo,někdy i prodával starší věci.Pár gramů marihuany mi to vyneslo,ale ty pěkné stavy ze začátku pomalu mizeli.Buch buch. Kladívka v mojí hlavě bušily a dožadovali se další dávky.Krátký hovor s dealerem a mel jsem v ruce 30 gramů té zázračné bylinky,klíče do jiného světa.Prásk.Jsem sám doma,neváhám a hned po prásknutí dveřmi si ubaluji joint.Po chvilce cítím, jak je mi špatně,nohy se mi pletou,hlava motá,asi sem si dal moc silnou dávku..Bum.A svět kolem mě se ponořil do tmy.

 

   Když se takhle zpětně zamýšlím nad svým osudem a tím,jak jsem se nechal zlákat, jen abych nebyl za outsidera.Mrzí mě,čím vším si kvůli mě mí rodiče museli projít.Ale je již pozdě. Chtěl bych říci jen jedno:Tohle se stát nemělo!

Hodnocení: 3 (hodnoceno 15x)
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla tvých snů. Neznámý autor


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web