Vodorovné


Kategorie: Povídky,Úvahy

O 20 let později..

O 20 let později..Slohová práce na téma můj život o 20 let později.Měli jsme vynechat básnění nad úžasným bytem s úžasnými dětmi a ještě skvělejším manželem a tak jsem téma pojala trochu nečekaným způsobem,ale doufám že se bude líbit i tak.

 

 

Crrr!! Otravné zvonění budíku mě donutilo vstát. Pohled na hodiny mě moc neuklidnil, musím si pospíšit, abych nepřišla opět pozdě do práce. Zastavila jsem se v trafice, abych si koupila k snídani kafe s donuty a denní tisk. Do práce jsem doběhla na minutu, vedoucí už si významně poťukávala na hodinky. S omluvným úsměvem jsem vplula do své kanceláře a pustila se do přidělené práce. Zrak mi však sklouzl k titulku na novinách -10 let od blackoutu! Článek mě zcela pohltil.

O problému s blackout se hovořilo již pár let, ale nikdo nevěnoval pozornost vědcům a jejich možným scénářům. Když nás ale překvapil výpadek proudu, který trval 2 dny, kdekdo zalitoval. Psalo se 25. července 2022, kdy nastal výpadek. Když se ani po pár hodinách nepodařilo proud obnovit, mezi lidmi se začala šířit panika. Obyvatelé si dělali zásoby jídla a pití. Bylo strašné pozorovat, jak jsme na elektřině závislí. Brr! Při vzpomínkách na tuto událost jsem se otřásla.

Naštěstí se tento problém rychle vyřešil a lidé se snažili přistupovat zodpovědněji. Brzy jsme však podlehli modernizaci. Klade se mnohem větší důraz na životní prostředí. Zakázala se výroba benzínových či naftových aut. Jediným osobním silničním vozidlem je elektromobil, který povinně musel každý vyměnit. Takže jsem se musela i já rozloučit se svojí starou Audi A3. Ale i s elektromobilem jsem spokojená.

Velké oblibě se těší i roboti. Jejich výroba každým rokem stoupá. Již nahradili spoustu pracovních míst, především ta nebezpečná anebo těžká a namáhavá. Takovéto práce jsou nyní dobrovolné a velmi dobře placené. I přes to je vykonává velmi malé procento lidské populace. Lidé si začínají užívat daleko více času s rodinou či přáteli, ale také luxusního života. Žije se také mnohem klidněji než dříve.

Často se ale ptáme budoucnosti, co pro nás připravila. Bude-li dobrá či zlá? Kdo ví!

Hodnocení: 1 (hodnoceno 4x)
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
avatar
Tak to je něco :D opravdu super, popravdě by mi snad ani nevadilo, kdyby to tak bylo. Jen asi robota bych nechtěla. Je to takový zvláštní, měla bych z něj špatný pocit.


Náhodný citát

Uč se z cizích chyb, neboť život není dost dlouhý, aby je člověk spáchal všechny sám. Neznámý autor


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web