Vodorovné


Kategorie: Povídky,Úvahy

Média – jsou přínosem či deformují vědomí mladší generace

Média – jsou přínosem či deformují vědomí mladší generaceMédia poskytují příležitost k všestrannému rozvoji člověka a získávání nových informací, současně však představují pro jeho vývoj potencionální rizika

 

 

 

     Určitě se nenajde nikdo, kdo by zpochybňoval, jak významný vliv mají média na děti v dnešní společnosti. Počítač, internet, mobilní telefon, televize – položky, které jsou dnes víceméně běžnou součástí českých domácností a děti přitahují jako magnet. Nemálo z nich pak tráví s těmito „kamarády“ tráví denně několik hodin, místo toho, aby trávili více času se svými vrstevníky z masa a kostí. Mnohé děti mají televizní přijímač ve svém pokoji a neomezeně tento „dar civilizace" používají.

       Společně s možnou závislostí děti přijímají také špatné vzory a informace z televizí. Na televizních obrazovkách často vídají násilí, sexualitu a také vulgarismy v seriálech, televizních zprávách a dalších programech. V pořadech také vidí pozitivní vnímání kouření, konzumace drog a alkoholu. Děti však nerozeznají fikci od reality a při napodobování svých oblíbených hrdinů často dělají věci, které jsou nebezpečné či škodlivé, ale jsou o nich přesvědčeny jako o pozitivních věcech, neuvědomují si možné následky a nebezpečí a média jim dobrovolně tuto informaci také nedají.      

      Média však mají sloužit především jako zdroj nových informací a zájmů. Občas je velmi složité z nabízených informací vytřídit jen to důležité a především pravdivé. Zářným případem jsou bulvární noviny či televizní zprávy, které sdělují zkreslené a ne vždy pravdivé informace o událostech statisícům lidí. Myslím si, že by se mělo více přihlížet k negativním jevům médií, informacím a obsahu který sdělují. Protože kvůli závislostem na televizi, počítači, sociálních sítích se velmi často zapomíná na hodnoty, které nikdy svět technologií nedokáže nahradit a promarnění čas, který jsme mohli strávit mnohem lepším způsobem.Hodnocení: 1 (hodnoceno 3x)
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš. Lev Nikolajevič Tolstoj


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web