Vodorovné


Kategorie: Povídky,Úvahy

Kniha v hlavní roli

Kniha v hlavní roliTuto povídku napsala má mladší sestra a mě se vážně moc líbí :)

 

 

 

 

Jsem hodně stará a potrhaná kniha, která vám bude vyprávět příběh o chlapci a jeho knize. Všechno to začalo, když jsem byla ještě prázdná kniha, vlastně jenom pevný obal a bílé stránky. Každý den jsem čekala, kdy si mě konečně někdo koupí. Jednoho krásného slunečního dne přišel malý chlapec. Uviděl mě v obchodě a řekl„ tebe si koupím, zaplním tě svými nápady a nákresy mých vynálezů. Počkej, já jim ještě ukážu, kdo je tady blázen.“

Byl tak nadšený, až jsem mu odpověděla„ ráda ti pomohu uskutečnit tvé sny můj mladý příteli.“

Tak si mě vzal a zaplatil za mě. Hned si vyndal svojí tužku a začal psát návrhy svých vynálezů. Ale musím uznat, ty nápady vážně za něco stály, i když jsem jim nerozuměla, vypadaly zajímavě. Každý den psal a sestavoval různé věci. Až jsem to nevydržela a zeptala se ho„ Co chceš ostatním dokázat? Když sis mě vybral v tom obchodě, byl jsi tak nadšený a teď neustále pracuješ na svých vynálezech.“

„ No víš, můj bratr si myslí, že jsem blázen. Říká mi černá ovce rodiny, protože tvrdím, že se dá létat, koukat na pohyblivé obrázky v krabici a tak dále. Proto jim musím dokázat, že jsem se nezbláznil. A říkej mi prosím Korine. Já ti budu říkat Historie Magistra, protože se jednou oba zapíšeme do dějin,“ odpověděl mi Korin.

Poté už se stmívalo a Korin musel jít domů, aby neměl doma problém, a tak jsme šli do Korinova pokoje. Po chvíli na něho zavolala matka, aby šel na večeři. Naneštěstí udělal chybu a nechal mě v svém pokojíku. Tam se mu vloupal jeho starší bratr Frank. Ukradl mě a hodil do koše ve svém plném koši. Když ráno jejich matka uklízela, vyhodila mě i s Frankovým odpadem. Později jsem byla odvezena se smetím na skládku. Nezbývalo mi nic jiného než čekat jestli mě, Korin najde. Chudák Korin mě všude hledal, ptal se všech, ale nenašel mě. Šel za Frankem a řekl„ Franku okamžitě mi vrať Historii Magistru.“

„ Ale já ji už nemám. Včera jsem se vloupal do tvého pokoje a hodil do svého koše. Věděl jsem, že matka dnes bude uklízet a vysype i naše koše. Takže si jí hledej, kde chceš černá ovce rodiny,“odpověděl Frank Korinovi.

Korin mu na to odpověděl„počkej, jednou budu slavný a na tebe se vykašlu.“

Korin se zeptal matky, kde je nejbližší skládka. Odpověděla mu, že nejbližší je asi 50km. Poté si hned běžel pro kolo, aby získal svou milovanou knihu. Ale matka trvala na tom, že ho tam odveze, aby viděla tu knihu, kvůli jaké by jel až na konec světa. Tak se domluvili a vyrazili. Po cestě matce popsal, jak vypadá, protože se rozhodli rozdělit, aby jí našli rychleji. Když dorazili na skládku, rozdělili se a hledali. Na skládce objevil i věci, které by se mu hodili, jen Historii Magistru ne. Ale knihu jako první našla matka. Než řekla Korinovi, že jí našla, přečetla si jí. Korin viděl zrovna matku, jak si prohlíží jeho knihu. Korin doběhl k matce, ale než stačil něco říct, začala mluvit ona.

„ Korine, jak si na to všechno přišel a co znamenají ty obrázky.“

„ To jsou mé vynálezy mami, vymyslel jsem je a zapsal do Historie Magistry, některé jsme už i sestrojili, ukážu ti je, jestli chceš. Chci dokázat Frankovi, že nejsem blázen“odpověděl Korin.

„ Frank je blázen, když to tvrdí o tvých vynálezech. Jestli fungují, jak mají a dozví se o nich ostatní, budeš slavný vynálezce.“opověděla mu matka.

„Já vím a i v tom doufám“řekl Korin.

Sebral mě a očistil. Potom jsme všichni vyrazili domů. Matka vynadala Frankovi a mě ukázala Korinovi otci, který byl starosta města. Korinův otec také uznal, že by bylo skvělé, kdyby vykovali. Pomohl Korinovi vše sehnat a postavit. Uznal, že vše vymyslel Korin a ten se později stal slavným vynálezcem, jak si přál. Frank se mu nakonec omluvil a řek že je rád, že je Korin jeho bratr.

Hodnocení: 1 (hodnoceno 3x)
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe. John Lennon


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web