Vodorovné


Kategorie: Povídky,Úvahy

Jakou roli hraje hudba ve vašem životě?

Jakou roli hraje hudba ve vašem životě? Myslíte si, že to, co posloucháte, vyjadřuje i váš životní postoj,styl,náladu ale i sny a ideály?

 

 

 

 

 

Hudba hraje důležitou a nedílnou součást našich životů.Náš životní postoj,období nebo náladu ve kterém se nacházíme,nikdo nedokáže popsat lépe,než právě hudba.Mnohdy v písničce najdeme i kus sami sebe,naší špatné nálady nebo připomínku naší chyby.Je zvláštní,jakou moc nad námi hudba má.Když posloucháme smutnou píseň,rázem se cítime smutni také,ale když posloucháme energetickou,veselou píseň,s radostí se necháme strhnout jejím tempem i k tanci.Věřím,že každému se určitě stalo,že zaslechl kousek písničky, a po celý den si jí pobrukoval a nemohl dostat z hlavy.

Kdykoliv se cítíme být neodolatelně přitahováni nějakou písní, musíme si přiznat, že má zřejmý vliv na naši „duši“.Proto se není čemu divit,když v dnešní době můžeme používat terapii hudbou-tzv. Relaxační hudbu,během které se uvolníme,vypustíme myšlenky a starosti a oddáme se pouze melodii a slovům písně.Relaxační hudba také např. snižuje krevní tlak a srdeční puls,uvolňuje od stresu.Lidé si volí hudbu k poslechu podle své momentální nálady.Když třeba budeme smutní,zvolíme si melancholickou skladbu a postupně přejdeme k veselejším, a citíme,že i naše nálada následuje melodii hudby.Pokud je před námi důležitá a těžkou zkouška je dobré si krátce před ní poslechnout vážnou hudbu.Napomáhá to koncentraci,což pomůže především jedincům,kteří se cítí nejistí nebo nervozní.

Bez hudby by byl náš svět chudý a pustý,pomocí ní si dáváme do života trochu sluníčka.Někdy se také stane,že si písničku spojíme s důležitou chvilkou v našem životě,ať už dobrou či špatnou.A pokaždé když písničku uslyšíme,vzpomeneme si,co se během ní událo.

“Hudba je jedním z nejlepších prostředků k probuzení citů.“ pravil Christoph Willibald Gluck, a možná ani netušil,jak blízko byl pravdě.

 

 

Hodnocení: 5 (hodnoceno 1x)
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Člověk je tím,čemu věří A.P.Čechov


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web