Vodorovné


Kategorie: Povídky,Úvahy

Change your words,change your world

Change your words,change your worldÚvaha o smyslu a síle slov.O tom jak mohou v nesprávnou chvíli nebo špatně zvolená ublížit,ale jak se změní jejich význam,jsou li řečeny ve správný okamžik nebo správně vybranými slovy.

 

Říká se, že vyřčené slovo nevrátíme ani párem koní. Každopádně slovo má opravdu ohromnou moc.Každý občas z úst vypustí slova,která byla vyřčená neuváženě či ze zloby.Slova kterých většinou později litujeme,pokud tedy nebyla řečena cíleně s úmyslem ubližovat.Je rozhodně důležité vážit slova, když víme, jakou mají moc. Někdy stačí i slova místo činů, aby se vyřešila a napravila nějaká vážná situace a někdy už ani sebelépe míněná slova nedojdou pochopení...

 

 

 

 

Jeden příběh,ve kterém jsem našla pointu 

 

 

Byl jeden malý chlapec, který byl velice zlostný a často ubližoval dětem ve svém okolí. Nevěděli si s ním téměř rady, nic nepomáhalo. Jednou si ho vzal dědeček stranou a promluvil si s ním o jeho nezvladatelné zlosti a poradil mu, aby pokaždé, když dostane na někoho vztek, zatloukl do starého dřevěného plotu jeden hřebík. Chlapec se opravdu snažil ovládnout svoji zlost a agresivitu a tak netrvalo dlouho a pyšně vedl svého dědečka k plotu, aby se pochlubil, jak se mu daří ovládat svoji zlost. Plot byl plný hřebíků. Dědeček ho pochválil a požádal ho, aby teď zase pokaždé, když dostane zlost, šel a jeden hřebík vytáhnul. Trvalo to už mnohem déle, ale přesto jednoho dne chlapec přiběhnul za dědečkem a plný radosti ho vedl k tomu plotu. Ten byl plný děr po vytažených hřebících. Dědeček vnuka opět pochválil, ale po chvíli dodal: podívej se na ten plot, jak je samá díra, a zkus si představit, že ten plot je jako srdce. Vždy, když do něj zabodneš hřebík, zůstane v něm ta rána, i když později hřebík vytáhneš. Asi to bylo pro chlapce dost bolestné prozření uvědomit si, kolika lidem ublížil.

 

 

 Na závěr video o tom, jak může jinými slovy sdělená zpráva změnit to, co chcete světu říct a jaký vliv to může mít.

 

Hodnocení: nehodnoceno
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Zrcadlo je můj největší přítel, protože když pláču, nesměje se mi. Charlie Chaplin


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web