Vodorovné


Kategorie: Návody

Samotvrdnoucí hmota

Samotvrdnoucí hmotaDomácí samotvrdnoucí hmota, díky které si během chvilky vykouzlíte parádní ozdoby.

 

 

 

 

Na tuto hmotu jsem narazila na diskuzi a musela ji hned vyzkoušet. Příprava je opravdu jednoduchá a levná. Dají se vytvořit opravdu krásné motivy a po vytuhnutí se dá hmota obarvit barvičkami. Výhodou hmoty je i to, že z pánvičky jde krásně umýt.

Budeme potřebovat:

  • 2 hrnky jedlé sody
  • 1 hrnek kukuřičného škrobu
  • 1 hrnek vody

A jak na to?

Při odměřování surovin je opravdu důležité dodržovat odměřování pomocí hrnku a ne na váhu. Pokud to těsta přidáte trochu potravinářského barviva, můžete si těsto obarvit.

Všechny suroviny smíchejte v pánvičce a na mírném plameni míchejte až do zhousnutí. Poté můžete hmotu trochu zpracovat rukama a vyválet na cca 0,5 mm silnou placku a poté vykrajovat. S hmotou je třeba rychle pracovat, protože rychle stydne a hůře se s ní pracuje. Do hmoty můžete hned po vykrojení pomocí špejle udělat očko na zavěšení.

Protože mi odkrojky nešli už spojit, dala jsem je na pánvičku, přidala trošku vody a znovu povařila, dokud se hmota nespojila.

Vykrojené tvary jsem sušila 2 dny. Je potřeba průběžně tvary otáček, aby se nezkroutili.

 

Hodnocení: nehodnoceno
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, dasffaf@yahoo.com odpovědět
avatar
The view faces come in quite a few colours to contain rolex replica sale. The crystal clear, is very preferred with the more youthful generation, providing the view from the hublot replica uk doing their work to offer time of day. The Watch bands come in quite a few distinctive styles also, Omega Speedmaster the common metal band, leather or new age materials may be discovered offered for the right fake rolex sale. So if your dream watch can be replica watches sale then have a look at what the gathering has to offer to you personally currently. As structurally sound like a Rolex vehicle, Rolex designer watches are presented for their timeless qualities of reliability in performance and replica watches sale styling fame. The most recent in excellent title watches, Porsche, has produced a masterpiece of functionality and charm.


Náhodný citát

Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla tvých snů. Neznámý autor


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Ohlédnutí za rokem 2017
- Glanc box Vánoce 2017
- Vánoční brandnoozbox


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web