Vodorovné


Kategorie: Morčata

Než si pořídíme morče

Než si pořídíme morčeNež se rozhodnete pořídit si morče, měli byste uvážit, zda se o něj budete moci skutečně dobře starat.

 

 

 

 

Morče se může dožít osmi, vzácně až deseti let. Zamyslete se, zda se o něj můžete po celý jeho život postarat. Ke spokojenému životu potřebují morčata dostatek prostoru. Ke zdravému chovu je potřeba udržovat klec v čistotě a dodávat čerstvou potravu. Jste schopni vynaložit dostatek času a námahy? Seno je základní složkou potravy doma chovaného morčete a mělo by být zvířeti stále k dispozici. Je proto vhodné zajistit si zdroj kvalitního sena.

Morče je společenské zvíře, proto byste se mu měli každý den dostatečně věnovat nebo mu alespoň pořídit kamaráda stejného druhu. Samotné bude trpět. Pokud morče pořídíte svému dítěti, budete je muset naučit správnému zacházení se zvířetem a i nadále budete muset na zvíře dohlížet vy.

Velice vhodné je poskytnout morčeti možnost výběhu. Budete se ale muset smířit s pár bobečky na koberci, které bude třeba sesbírat, případně s loužičkou, kterou je nutno vyčistit. Také se může stát, že během průzkumu bytu morče okouše tapety nebo nábytek.

Máte někoho, kdo se o morče postará v době vaší nepřítomnosti (dovolená či pobyt v nemocnici)? Pro tyto případy se velice hodí vzájemná pomoc spřátelených chovatelů. Pokud již máte jiné domácí zvíře, zajistěte, aby stávající ani nové zvíře neutrpělo fyzickou ani emocionální újmu. (Ano, i zvířata mohou žárlit.)

Pokud morče onemocní, je potřeba zajistit mu veterinární péči, která může být významně finančně nákladnější než běžné potřeby. Také je nutno zajistit dopravu k veterináři, i ve večerních nebo nočních hodinách. Před pořízením jakéhokoliv zvířete se ujistěte, zda někdo z vaší rodiny není alergický na zvířecí chlupy nebo seno. Také si pamatujte, že morče není hračka, kterou odložíte když Vás přestane bavit.

Hodnocení: 1 (hodnoceno 3x)
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, AGSA@qq.com odpovědět
avatar
Like to use the wig to hair extensions change the shape of the ladies, may wish to follow some experts tips to clip in hair extensions pick their own wig. From the face point of view, round face: you can choose some can cover the cheek in hair extensions london the long hair style, so that the performance of uk hair extensions the face as long as possible, while the plump face looks petite.


Náhodný citát

Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život! Jan Werich


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Případ Ewy Morenové
- Papírová labuť
- Brandnooz box září 2017


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web