Vodorovné


Kategorie: Články

URBEX - Za krásami moderních ruin

URBEX - Za krásami moderních ruin Urbex, to je aktivita pro ty, kteří mají rádi nebezpečí,adrenalin, touhu poznávat a mají pro strach uděláno ..

 

 

 

 

Urbex je zkratka pocházející z anglických slov Urban Exploration, což v překladu do češtiny znamená městský průzkum. Tento průzkum je zaměřen především na nepřístupné lokality, ve kterých se nacházejí továrny či jiné objekty, které vznikly lidskou činností. Jedná se o ilegální činnost, protože ve většině případech se musí překonat nějaká překážka - plot,ochranka nebo bortící se zdi a stropy.

Pro někoho je urbex pouze špinavou a riskantní ztrátou času, pro jiné představuje možnost nevšedního dobrodružství. Mladí průzkumníci se snaží pomocí fotoaparátů zachytit krásu chátrající budovy i s její atmosférou, která je jen málokdy veselá. Urbex má jen dvě jednoduchá pravidla, tím prvním je „Neodnášej nic než fotky, nenechávej nic než stopy“ a tím druhým je "Poloha místa se drží v tajnosti". V zahraničí kupříkladu díky těmto pravidlům a respektu k temto objektů vypadají budovy jako kdyby byly opuštěny nedávno, ne před dvaceti lety. Na takový skvost je velmi těžké v České republice narazit.


Na urbexu se mi opravdu hodně líbí to prolínání dobrodružství,nebezpečí s adrenalinem a zvědavostí, kdy vlastně netušíte, co na váš čeká za dalšími dveřmi. Zachytit atmosféru objektu ,jeho krásu i styl architektury může být velkým přínosem pro budoucí generace i pro historické architekty.

A na závěr bych tu měla nabídku pro ty, které tato aktivita zaujala a rádi by s námi prozkoumali nějakou pěknou opomenutou budovu, přeci jenom čím více lidí, tím větší zábava a také bezpečí (Na větší skupinu lidí si málokdo troufne a v případě nějaké nehody vždy někdo pomůže). Kdyby tu byl nějaký zájemce, z okolí Klášterce nad Ohří, nechť se mi ozve buď sem do komentářů, nebo přes email.

 

 


zdroj foto: fb - Opuštěné stavby

Hodnocení: 2 (hodnoceno 6x)
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, urbex odpovědět
avatar
Jsem take fanouskem urbexu,a proto dovolte maly spam :)) Nedavno jsem narazila na fotosoutez od Canonu na tema urbex,vitez ziska odborny workshop na toto tema,pokud byste me chteli podporit,nebo si prohlednout dalsi zajimave fotky,kouknete na www.hledejnovadobrodruzstvi.cz
icon odpověděl(a)
Aluška
Děkuju za tip 1 jen škoda,že už je konec soutěže


Náhodný citát

Neztrácej čas myšlenkami na někoho,kdo si na tebe ani nevzpomene. Neznámý autor


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web