Vodorovné


Kategorie: Články

Smart drugs neboli chytré drogy

Smart drugs neboli chytré drogyStudenti i pracující lidé často potřebují snadno dobít energii a tak sáhnou po kávě, energetickém nápoji nebo jiném stimulačním prostředku, které mají za úkol povzbudit jejich myšlení a zahnat únavu. A co tahle chytrou drogu?

 

 

 


Není tomu dávno, kdy jsem před sebou měla důležitou zkoušku a spoustu učení, ale ouha, po práci jsme přišla příliš vyčerpaná, abych se dokázala soustředit ještě pár hodin na učení a tak jsem hledala, protože jsem nechtěla pít hektolitry energy drinků a kafe mi zkrátka nechutná. A objevila jsem chytré drogy, pročetla spoustu stránek o nich a nakonec se rozhodla vyzkoušet, za to nic nedám, že? Já jsem vyzkoušela Piracetam a ačkoli jsem moc nevěřila tomu,že by mi to mohlo nějakým způsobem pomoci, výsledky jsem byla překvapená. I po 8. hodinách v práci jsme se dokázala soustředit a vstřebávat informace a hlavně byla pořád plná energie a dobré nálady.

Chytrá drogy (anglicky smart drugs, odborně Nootropika) jsou potravinové doplňky, jejichž úkolem je stimulovat mozkovou činnost, především zásobování mozku kyslíkem, vyživování nervových buněk, regenerace neuronů, a optimalizace jejich funkcí, čímž dochází k zlepšení paměti, soustředění,potlačují deprese a únavu a zpomalují proces stárnutí. Nedoporučuje se je užívat dlouhodobě, protože si na ně tělo zvykne a přestane na ně reagovat. Ačkoli se tyto doplňky řadí mezi drogy, nemají s nimi nic společného (kromě toho, že ovlivňují stav mysli) a jsou volně prodejné v lekárnách. Další zvláštností je, že se tyto léky používají k léčení nemocí jako je např. Alzheimerově chorobě.

Mezi ty nejznámější chytré drogy patří :
- Hydergine - Zabraňuje poškození mozkových buněk (např. volnými radikály) a léčí, pokud již k poškození došlo. Zvyšuje mentální schopnosti a zpomaluje procesy stárnutí, zlepšuje metabolismus mozku a zvyšuje produkci dopaminu. Imituje látku zvanou faktor nervového růstu, díky které rostou dendrity - informační vlákna (pozorováno jako efekt učení).
- Piracetam -Zlepšuje paměť, podporuje výměnu informací mezi levou a pravou mozkovou hemisférou (považováno za kreativitu). Celkově zlepšuje metabolismus šedé mozkové kůry (prokrvení, spotřeba glukózy) a dá se považovat za CNS stimulant - člověk je aktivnější, bystřejší, více se směje. Zlepšuje sexuální prožitek. Subjektivně působí pocity pročištění mozku, zostření vnímání apod. Má regenerační efekt.
- Speed8 - Prodává se v 20 ml skleněné ampulce. Kromě podpory mozkové činnosti je vhodný též pro sportovní výkony a dokonce i na hubnutí. Dobrý vliv má také na psychickou regeneraci a podpora sexuální zdatnosti.
- UP! Energy - Zlepšuje nejen schopnost myšlení, rozhodování a paměť, ale také pozitivně stimuluje fyzický výkon, koncentraci a omezuje stres
- Brahmi - Má pozitivní vliv na všechny druhy paměti, schopnost učení, reflexy a ovlivňuje tvůrčí myšlení. Zároveň by měl chránit před některými negativními účinky většiny léků a drog.
- Lecithin -Podporuje tvorbu neurotransmiteru acetylcholinu (velice důležitý pro celé tělo, především pak pro paměť a jiné mozkové funkce), ale snižuje cholesterol v krvi a pomáhá neukládat v těle tolik tukových zásob.

 

Máte nějakou zkušenost s chytrými drogami? Vyzkoušeli byste některou z nich?

 

 

 

Hodnocení: 2 (hodnoceno 4x)
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. Elbert Hubbard


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web