Vodorovné


Kategorie: Články

Poslední zvonění a pasování třeťáků

Poslední zvonění a pasování třeťákůDnes mě čekalo moje úplně poslední Poslední zvonění a následné pasování třetích ročníků.

 

 

 

 

 

       Pomalu se stává pravidlem, že všechny tři maturující třídy mají poslední zvonění ve stejný den. Vedení školy kvůli loňskému pasování zakázalo téměř vše (mouku na obličej a vlasy,velké množství vody,spreje na WC, vajíčka na obličej). Každopádně letos jsem si poslední zvonění obzvlášť užívala, už protože jsem to byla já, ten kdo mohl neomezeně značkovat ostatní studenty a také je to muj předposlední den ve škole, když nepočítám 3 dny maturit.

       Ve škole jsme se se třídou sešli už na sedmou hodiny, abychom se převlékli do kostýmu a žádný ze studentů nám neutekl. Ovšem našli se i tací aktivisti, kteří ze strachu z rtěnek a voňavek přišli do školy dříve než my. Vyzbrojeni se páchnoucíma voňavkami, rtěnkami, konturkami, píšťalkama,rozprašovače s vodou a samosebou kasičkou, jsme se vydali před školu netrpělivě čekat na první příchozí. Postupem času jsme se rozdělili na skupinky a rozmístili se tak, aby nikdo nemohl proklouznout.

      Když školní zvonek oznámil začátek první vyučovací hodiny přesunuli čtvrťáci na školní hřiště,kde mělo probíhat pasování třeťáků. Vedení školy se rozhodlo v tento den udělat také nácvik požárního poplachu a tak se seskupil zbytek studentů před školou, kde je spočítali a až poté mohli přijít na hřiště. 

      Třetí ročníky se shromáždili na hřišti pod schody, na kterých jsme stáli připraveni my. Poté zástupce naší třídy megafonem vyvolával jména těch, kteří šli na řadu. Vyvolaný musel proběhnout "uličkou slávy" , kde schytal voňavkovou a vodní spršku,ponořit ruce do kýblu se směsí z vajíček,hořčice,mouky a vody, slíbit přísahu a sníst náš pokrm ( připravili jsme krupicovou kaši s kakaem a žele, na pohled opravdu nic moc, ale chuťově to špatné nebylo).

 

Více foto: www.gymkl.cz a Roman Novotný

Hodnocení: 1 (hodnoceno 3x)
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Člověk je tím,čemu věří A.P.Čechov


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web