Vodorovné


Kategorie: Cestování

Návštěva romantické Paříže

Návštěva romantické PařížeS přítelem jsme si první zahraniční dovolenou užili, v již zmiňované Paříži. Město plné kovů a paměthodností nás velmi uchvátilo. Dopravili jsme se autobusem a navštívili velmi známá místa.

 

 

 

 Dlouho jsme se rozhodovali, zda-li využít služeb leteckých společností nebo si poznávací zájezd objednat na nějakém slevovém portále. Na internetové stránce http://pepa.cz, který se zajímá a nabízí mnoho zájezdu do světa, byla možnost jet  luxusním autobusem do Paříže, s ubytováním, snídaní a zajímavým programem. Naše váhání netrvalo ani minutu a zájezd  jsme okamžitě objednali.

 Do Prahy jsme se dopravili autobusem Student Agency na Florenc, odkud se pěšky vydali na Pankrácké náměstí, kde už na  nás čekal 4* autobus, který nás měl dopravit do Paříže. Autobus byl dvoupatrový a já jsem si přála sedět nahoře a mé přání  se mi splnilo. Cesta autobusem probíhala relativně dobře, chvilku nám trvalo najít vhodnou polohu na spaní, ale s tím jsme si  poradili a usnuli.

Louvre,muzeum, Paříž, šifra mistra leonardaDo Paříže jsme dorazili kolem 8 hodiny a ihned zamířili na Eiffelovu věž, abychom se vyhnuli frontám. S Lukym jsme se rozhodli, že do 2. patra dojdeme pěšky a poté výtahem vyjedeme do 3.patra. Frontu na výtah do posledního patra jsme si vystáli hned dvakrát, poprvé se špatnou vstupenkou, podruhé už s tou správnou. Na vrcholu byla spousta lidí, ale výhled byl naprosto úžasný. Za vstup na Eiffelovu věž jsme zaplatili celkem 10 Euro za jednoho ( 4 Eura za cestu pěšky do 2. patra a 6 Euro za cestu výtahem z 2 do 3 patra). Kolem Eiffelovky nabízelo spoustu černochů různě velké suvenýry ve tvaru právě Eiffelovy věže. Poté na nás čekala hodinová projížďka po řece Seině. Během plavby jsme viděli spoustu zajímavých míst z jiné perspektivy, ale určitě bychom si jí užili mnohem více, kdyby nepršelo. Po plavbě nás paní průvodkyně provedla částí města, zavedla nás ke kostelu Máří Magdaleny a ukázala spoustu zajímavých budov. Kolem půl 7 nás vyzvedl autobus na náměstí Svornosti  a odvezl do hotelu Balladins. Náš hotel ležel cca 25 km od Paříže, noc v tomto hotelu stála 120 Euro.

night_Eiffel_tower Druhý den nás uvítal snídaní po Francouzku - croissant,bageta s marmeládou a k pití čokoláda. Autobusem jsme si  udělali  vyhlídkovou cestu po městě a ve čtvrti Pigalle u Mourin Rouge jsme vystoupili a vydali se k bazilice Mouceau.  Bazilika údajně  leží na jediném kopci v Paříži a pro Francouze je považována za černošskou čtvrt. Poté jsme metrem  přejeli na náměstí  Svornosti a navštívili muzeum Louvre. Toto muzeum patří k největším a světě a já jsme se na něj  těšila. Bylo úžasné vidět  na vlastní oči místa, kterými procházel Robert Langdon ve filmu Šifra Mistra Leonarda.  Dokonce jsme viděli nejslavnější obraz  Leonarda da Vincy-ho - Mona Lisa. Poté jsme měli možnost navštívit muzeum voskových  figurín Musée Grévin, do které jsme nešli. Večer kolem 10 hodiny jsme jeli k mrakodrapu  Montparnasse, kde jsme vyjeli do 56 patra a pak vyšli na terasu  na střeše a vyčkávali západ slunce a kochali se  výhledem po noční Paříži a samosebou jsme si nenechali ujít blikající Eiffelovu  věž. Bylo to úchvatné. Potěšilo nás, že  zde uměli říci česky "Ahoj" a "Jak se máš?". A tímto jsme se kouzelnou Paříží rozloučili  a vyjeli na cestu domů.

Tento výlet do Paříže byl mým prvním zážitkem ze zahraničí ( i Lukyho) a Paříž na mě zapůsobila ohromným dojmem. Plnými doušky jsem si užívala každou chvíli, kterou jsme zde strávili a já moc děkuju Lukymu, že koupil tento úžasný zájezd.

 

Fotografie: http://aluska.kabel1.cz/index.php?p=kouzelna-pariz
                  http://fotky.lukaszafer.kabel1.cz/navsteva-parize.p258.html

Autor: icon Aluška
Vydáno: 13.7.2014 15:40
Přečteno: 849x
Hodnocení: 1 (hodnoceno 2x)
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Nepotřebuji přítele, který kýve na všechno, co řeknu. Můj stín kýve přesněji. Plútarchos


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web