Vodorovné


Kategorie: Cestování

Dovolená po ČR

Dovolená po ČRI letošní dovolenou jsem s přítelem strávila cestováním po České republice, kdy jsme se zaměřili především na Moravu.

 

 

 

 

Letošní dovolenou jsem s přítelem pojala ve stejném duchu jako tu loňskou, kdy jsme jeli na blind, bez předem stanoveného plánu cesty a bez zajištěného ubytování. Cestu jsem plánovala vždy den dopředu v kempu. Tudíž jsem sháněla kempy především s wifi a možností elektrické přípojky v případě, kdy jsme spali ve stanu, nebo levnou chatičku. Za celou dovolenou jsem posbírala 35 kešek, což je pěkné skore :)

  

V den odjezdu bylo trochu veselé naskládat veškeré naše věci do auta, na to, že jsme jen dva jsme měli batohů a tašek až až. První zastávkou naší dovolené byla bájná hora Říp s rotundou sv. Jiří a sv. Vojtěcha. Tady nás opravdu zklamalo, že samotná rotunda nebyla zespoda vidět a ani zezhora jsme pořádně okolí neviděli, jak bylo vše zarostlé. Poté jsme jeli do Mělníka, podívat se na soutok Labe a Vltavy. Den jsme zakončili v Poděbradech procházkou po lázeňské části.

  

Druhý den jsme prošli Kutnou Horu, kde je opravdu krásná katedrála Sv. Barbory. A protože jsme projížděli kolem Kladrub nad Labem, nemohla jsem vynechat návštěvu v národním hřebčíně a pohladit si Kladrubského koně. Poté jsme jeli do Pardubic, kde jsme se podívali na nejznámější dostihové závodiště v ČR a prošli si historickou část se zámkem, kde byla opravdu luxusní keška. Ubytovali jsme se v malé vesničce Krucemburk, kdy nám opravdu pořádně sprchlo.

 

Další den jsme vyrazili do Žďáru nad Sázavou podívat se na poutní kostel sv. Jana Nepomuckého, který je zařazen v památkách UNESCO. Poblíž Kunštátu jsme navštívili jeskyni Blanických rytířů a rozhlednu Milenku. a zamířili do Moravského krasu, cestou jsme se zastavili na zámku v Rájci nad Svitavou. A pak jsem se konečně dočkala krápníkové jeskyně Balcarka, která byla opravdu nádherná. Zastavili jsme se také u propasti Macocha, ale tam bohužel byli všechny vstupenky vyprodány, tak jsme se podívali alespoň z Horního a Dolního můstku. Navečer jsme se ukempili u přehrady v Jedovnici, kde nocovali naše kamarádky Adriana a Šárka.

 

Čtvrtý den jsme navštívili Zoo ve Vyškově, což je spíše farma, kdy hlavním lákadlem je Dinopark, takže jsme byli trochu zklamaní. A poté jsme se procházeli Kroměříží.

 

Další den jsme navštívili Zoo Lešnou ve Zlíně, která nás naprosto uchvátila. Zoo byla rozdělená podle světadílů a zvířátka měla krásně propracované výběhy a také byla možnost pohladit si rejnoka. Po Zoo jsme jeli do kempu v Tvarožné Lhotě, kde jsme si zahráli minigolf a kulečník.

 

Poté jsme projeli Hodonínem do slovenského městečka Holíč, kde jsme se podívali na zámek a já si odlovila svou první slovenskou kešku. Prohlédli si valtický zámek a nechali se uchvátit zámkem Lednice, který byl opravdu nádherný a potěšilo nás, že se uvnitř smí fotit i bez poplatku. Ubytovali jsme se v malém pensionku v Milovicích kousíček od Mikulova, kde jsme si užili trochu té romantiky ve sklípku nad sklínkou růžového vína.

 

 

 Sedmý den jsme se podívali na mikulovický zámek a jeli se vykoupat do Aqualand Moravia, což je obrovský aquapark se spoustou nejrůznějších tobogánů. Další zastávkou dne byl Vodní mlýn ve Slupu a pak procházka historickou částí Znojma, ale také jeho podzemím. Přespali jsme v Podýjí kousek od rakouských hranic, takže jsme nemohla odolat a odlovila i svou první rakouskou kešuli.

 

Další den jsme navštívili Zoo v Jihlavě, která byla také moc pěkná, ale také menší westernové městečko Stonetown, kde jsme si vyzkoušeli střílení z luku, házení tomahawku a práskání bičem přímo se samotným starostou městečka.

 

Devátý den jsme navštívili zámek Konopiště a botanické zahrady, kde se natáčel český film Jáchyme, hoď ho do stroje. a Poté jeli do Českého krasu, do Koněpruských jeskyní, které nebyli až tak krásné jako ty na Moravě.

  

Desátý den byl dnem posledním. Den jsme započali návštěvou Karlštejna, který je opravdu nádherný, i když vnitřní prostory nejsou až tak moc vybavené. A poté se prošli kolem nedalekého lomu Velká Amerika, na který sem se těšila a naprosto mě uchvátil. Den jsme zakončili návštěvou Mariánských lázní a parku Boheminium s miniaturami českých památek.

Autor: icon Aluška
Vydáno: 21.7.2017 7:42
Přečteno: 261x
Hodnocení: nehodnoceno
Vaše hodnocení:
good bad
1 2 3 4 5

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.


Náhodný citát

Neztrácej čas myšlenkami na někoho,kdo si na tebe ani nevzpomene. Neznámý autor


Kategorie


Menu

Tři nejnovější články

- Brandnooz box březen 2018
- Brandnooz box únor 2018
- Smrt v sutinách


Ostatní


Chceš mít přehled o novinkách?
Přihlásit Registrace Uživatelé

web